Recenze - Erilian, město čarodějů

12. března 2015 v 6:00 | Termitka |  Knihomol Termitka
Milí termití přátelé,
chtěla bych vám představit knihu, kterou jsem nedavno četla... Je trochu pro mladší generaci, jak jsem po přečtení zjistila, ale tak co.. Alespoň vím, že i nové české knihy se dají číst! :)

KNIHA: ERILIAN, MĚSTO ČARODĚJŮ

Obálka titulu Erilian - Město čarodějů

Autorka: Tereza Janišová
Ilustrátor: Petr Vyoral
Moje hodnocení: 7/10
Nápad to není špatný - Město magie a čarodějů a hlavní hrdinka, která přišla o rodiče. O kolo toho je spousta tajemství, ještě když se o ni stará její poručník lord Tesian. Do jejího života stoupí zrada, láska a objevení pravdy ze své minulosti..
+
Nejvíce mě zaujal námět a prostředí - město Erilian. Líbí se mi i balení knihy, myslím to, že je tam zakreslena mapa Erilianu, což já bych se bez ní neobešla. Na autorčinu první knihu, velmi povedené. Musím povzvednout srandovní a vtipné scény, které mě velice pobavily! Kiara mi nesedla, zato Lyraz byl pravý opak! - I přesto, že je až moc dokonalý a umí všechno, je prostě tajemný a tak nějak jsem se na jeho scény s Kiarou velice těšila a nemohla jsem se jich dočkat. Takže Lyraz byl ze všech nejlepší! Také se musí pochválit ilustrace, které jsou originální a pěkně zachycují děj. Líbí se mi i originalita v příběhu. Například názvy městských čtvrtí nebo jen dárky k Vánocům. Také se mi líbí nápad s krystalem (V našem světě něco jako mobil, avšak v jejich světě je to velice lépe propracovaný druh mobilu - má to více funkcí a je to fakt bezvadný vynález) :)
-
Nelíbí se mi povaha hlavní hrdinky Kiary. Jednou je moc dětská, podruhé je moc dokonalá a jindy nezvládá jeden předmět ve škole. Další, co bych vytkla je místy slabý děj. Hlavně začátek příběhu. Je tam napsáno o vražde Kiařiných rodičů, nevím, jestli jsem sama, ale od začátku jsem věděla, kdo se za vrahem skrývá. Také se velmi rychle odehrají přelomové informace a děj je takový neplynulý...

Shrnutí: I když jsem věděla, kdo je vrah Kiařiných rodičů, napětí mezi Kiarou a Lyrazem bylo fakt pevné! Takže za originalitu a nápady dávám sedm bodů z deseti. Knihu doporučuji tak pro dvanáctileté čtenářky.

Tak to by byla celá recenze knihy a doufám, že se vám líbila jak kniha, tak recenze.
Zatím ahoj!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

O co máte největší zájem?

Povídky! 24.5% (27)
TAGy! 4.5% (5)
Deníček! 8.2% (9)
Hubnutí a posilování! 20% (22)
Názory! 10.9% (12)
Recenze knih! 8.2% (9)
Kresby! 11.8% (13)
DIY! 11.8% (13)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama