JAK JSEM SI ZALÍTALA

27. srpna 2017 v 22:31 | Termitka |  Téma týdne (TT)
Ahoj Termiti,..

Včera byl krásný den, tak proč ho nevidět dvakrát.
Sluníčko nás hřálo, pivo nás ochladilo. Takový je život hasičů.
Hasičů z vesnice. Vesnička o 31 stálých obyvatelů. Teda tak to tvrdí google, informace jsou už trochu staré (2011), měli by je obnovit... A z těch pár obyvatelů jsme složili tým. A dokonce týmy dva. Muži, kde nejmladšímu je asi 30 let, ale to je výjimka, většinou jsou tam chlapi kolem 45, nejstaršímu je 60. A ženy, které jsou poměrně mladší, ale závodí i například moje mamina. A že jí to jde!

V této vesnici nebydlím, asi bych se tam ukousala nudou, skoro nikdo tam už z našeho týmu nebydlí, ale většina odsud pochází, třeba jako můj taťka.

Zvláštní na tom je, že i přes veškerý handicap spojený s věkem, slabou mašinou a opilostí všech účastníků, především velitele se nám daří. Vyhráli jsme několikrát soutěže, kde běhají o hodně mladší, střízlivější lidi, než my. Vlastně skoro všude se běhá z bedny, základna je pro slabochy. A aby toho nebylo málo, patří k útoku ještě štafeta, což je vždy sranda.


Můj úkol je lehký. Na útoku zaujímám místo na trojáku (rozdelovač) a na štafetě motam hadici. I když se teda někdy motam více, jak ta hadice.

Každý rok jezdíme do jedný vesnice, symbolicky je to ke konci prázdnin a tady si to vždycky užíváme nejvíc. Předloni i loni jsme to tady ovládli a suverénně jsme zvítězili.

A jelikož je to pohárovka, pohár je putovní. Aby jste ho získali navždy, musíte soutěž vyhrát 3x za sebou. Náš úkol byl jasný, odnést si pohár.
Bohužel.. domácí se nenechali, pohár nám nedali a my odjeli s krásným druhým místem. Od vítězství nás dělily pouhé dvě sekundy, ale to tak někdy je.

Minulý rok jsem si na zdejší trampolíně utrhla sval, letos jsem si za běhu omylem uzavřela kohouty na rozdělovači a pod tlakem jsem kohouty otevřela, ale trochu jsem se proletěla a jelikož je útok na silnici, skončilo to odřenými koleny a pár kapkami krve.


Tak pristi rok vám to nandáme a ukážeme vám, že se poháru nevzdáváme jen tak. A radsi si na ten asfalt přinesu koberec!

Ces't la vieeee!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 28. srpna 2017 v 12:20 | Reagovat

Krásné druhé místo, moc gratuluji, a do příštího roku přeji hodně štěstí :)

2 Termitka Termitka | Web | 28. srpna 2017 v 22:36 | Reagovat

Děkuji mnohokrát! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama